O Rasie Chihuahua

!Hola!

Myślisz sobie skąd takie powitanie ? Otóż moja rasa pochodzi z Meksyku, a dokładnie z północnej części tego państwa z prowincji o nazwie Chihuahua. Do dnia dzisiejszego możesz tam spotkać moich przodków dziko żyjących, przypominające rasowe Chihuahua. Jestem najmniejszą rasą na świecie, ale jednocześnie największym Twoim przyjacielem. Możesz mnie spotkać jako krótkowłosą chihuahua lub długowłosą. Jeśli masz problem z wymową mojej rasy, to już wyjaśniam jak na mnie mówią. Mianowicie prawidłowo czyta się cziłała, potocznie też słyszy się ciułała lub w skrócie czi (pisane chi).

Mówią o mnie, że jestem szczekliwym pieskiem. Ja uważam, że to kwestia wychowania. Nasza rodzinka Piedra Chi jest oazą spokoju i najchętniej by się przytulała i bawiła. Jestem pewnym siebie i odważnym psem, szczególnie w stosunku do dużych przyjaciół. Może czasem przecenię swoje możliwości, ale trzeba mi przyznać, że nadrabiam to swoją inteligencją i temperamentem. Jednocześnie mam wrażliwą duszę, uwielbiam drapanie po brzuszku, przytulanie i całowanie.

Idealna waga chihuahua to 1,5kg-3kg, pamiętaj, że im mniejszy pies tym większe prawdopodobieństwo problemów zdrowotnych pupila. Według wzorca powinienem mieć jabłkowaty kształt głowy, lekko wyłupiaste oczy, szpiczasty, krótki nosek i nietoperzowate uszy.